Termal Otel Tatil Fırsatları
A+ A A-

Termal sular kireçlenmelere iyi gelir mi?

Termal sular kireçlenmelere iyi gelir mi?Doktorunun önerisi ile yolu kaplıcalara düşen kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biri şifalı suların hangi hastalıklara çare bulduğudur. Bunlardan biri de eklem rahatsızlıkları. “Kaplıcalar kireçlenmelere iyi gelir mi?”, Eklemleri rahatlatır mı?” gibi sorular hep akıllarda.

Doktorların alternatif olarak hastalarına önerdikleri termal ya da kaplıca tedavilerinin elbette ki yararı vardır. Termal sular kireçlenmeden diğer eklem rahatsızlıklarına, çocuk felcinden kadın hastalıklarına kadar birçok sorunda iyileştirici etmen olarak kullanılmaktır.

Kireçlenme nedir?

Kireçlenme vücudun ağırlığını taşıyan kemik bağlarının yaşlanmaya bağlı olarak deformasyona uğramasıdır. Kıkırdaktan başlayan hastalık eklem kapsülüne ve çevresine kadar ulaşır. Özellikle diz kireçlenmesi olarak görülen hastalıkta kullanılmayan kaslarda dahi incelmeler ve sertleşmeler olur.

Kilo almaya bağlı olarak 50 yaşın üzerindeki kadınlarda sıklıkla görülür. Hastalar genellikle kiloludur ve erken yaşta da bu şikayetler görülebilir. Kireçlenmede risk oluşturan faktörler ise:

  • Genetik faktörler: Ailesel kalıtım
  • Hormonal faktörler: Diyabet, akromegali, gut vs.
  • Travmatik faktörler: Yük taşıma, ağırlık kaldırma, şişmanlık.

Hastanın şikayetleri nelerdir?

İlk belirtiler genelde ağrı ve tutukluk olarak kendini belli eder. Ancak bazen de hiçbir ipucu göremeyebiliriz. Hastalık ilerledikçe uzuvlarda hareket etme kabiliyeti azalır, yürürken ve merdiven çıkarken zorlanmalar olabilir. Bacaklarda eğilmeler başlamadan ve vücut yapısı bozulmadan tedaviye başlanması gerekir.

Hasta şişkinlikten ve ağrıdan şikayet eder. Dizlerini doğrultmada sorun yaşayan hastaların ilaçlı tedavilerine başlanır.

Nasıl teşhis edilir?

Doktorlar hastalarına muayene ve röntgen film çekimleri uygularlar. Bağlar ve menisküslerin durumunu değerlendirmek için MR gerekebilir. Daha sonra kireçlenme tedavisi süreci başlar.

Termal Sularla Eklem Tedavileri

Kireçlenme ağırlık taşıyan eklemlerin yaşa bağlı olarak aşınması durumudur. Kıkırdaktan başlayıp kemiklere ve kaslara etki edebilir. Bu gibi eklem rahatsızlıklarında termal sular oldukça önerilen tedavi yöntemlerinden biridir. Ağrıların azalmasında ve hareket kabiliyetinin sınırlanmamasında etkilidir.

Kireçlenmelerde kaplıca suları oldukça dost bir tedavi uygulamasıdır. 15 günlük uygulamalarda sıcak ve soğuk sular ağrıların azalmasında ve fonksiyonların arttırılmasında yararlı olur. Cerrahi bir yönteme gerek duyulmayacak seviyede ise doktor kontrolünde termal tedaviler uygulanır. Hastanın tekrar bu sorunu yaşamaması için ilaç ve fizik tedavisi ile birlikte programlı bir şekilde ilerleme sağlanır.

Bir yandan sağlık turizmine hizmet eden Kütahya kaplıca otellerinde direnç kazanabilir dönerken de dünyaca ünlü çini ve porselenlerinden satın alabilirsiniz.

Yılın 12 ayı kapıları açık otellerde dilerseniz toplantı ve organizasyonlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen suları 30-80 derece sıcaklıktadır.

Şifa kaynağı ilimiz sağlık turizminde başı çekenlerden biridir. Kütahya’nın Emet, Yoncalı, Merkez, Tavşanlı bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda bulunmaktadır.

İzmir ilimize yakın konumu turistlerin ilgisini çekmiş ve son yıllarda sahip olduğu güzellikler hızlıca fark edilmiştir. Şifa dağıtan sularında canlılık kazanmak için her yıl binlerce turist termallerine akın eder. Konaklama sorun olmayan ilde otel, butik otel veya tercihinize göre pansiyon bulabilir dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Manisa kaplıca otelleri, sauna, spa ve hamamlarla zengindir.

Kaliteli olduğu kadar da hesaplı olan Manisa termal otelleri maliyet konusunda da avantaj sağlamaktadır. Egenin en güzel şehirlerinden biri olan ilde Manisa’nın Kurşunlu, Kuşlubahçe, Saraycık, Bozdağ bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda listelemiştir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TERMAL TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Kaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerin...

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Lalelerle süslü sokakları, minareleri göğe değen camileri ve kültürel mirası ile Konya gez...

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Güre, Balıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir. Burasını farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal...

Tüm tatil bölgeleri »

Seo

Seo

Yasal Uyarı: Bu site termal otelleri ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. termalotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Yalova Termal Otel
Afyon Termal Otel