Termal Otel Tatil Fırsatları
A+ A A-

Hamileler Kaplıcaya Girebilir Mi?

hamileler-kaplicaya-gidebilirmiYaz kış kullanılabilen doğal kaynaklardan olan kaplıcalar hemen hemen her hastalığa çare oluyor. Ancak bazı durumlarda zararları da dokunabiliyor bu şifalı suların. Örneğin; hamileler kaplıcaları kullanabilir mi? Hangi dönemlere kadar termal suların anneye ve bebeğe zararı olmaz? Bu gibi sorular en merak edilenlerden.

Öncelikle doktorlar gebelik süresince annenin sıcak su kullanımını oldukça az seviyede tutmasını öğütlüyorlar. Hamileliğin ilk üç ayında kaplıca kullanımını önermeyen uzmanlar sonraki dönemlerde bu konuda bir sakınca görmüyorlar.

Genel olarak 39 ve 40 derece sınır olarak kabul edilirken, sauna ya da buhar odasında uzun süre kalmak oldukça zararlı kabul ediliyor. Ancak bu derecelerin altında termal havuzların kullanılmasında bir zarar yok. Ayrıca anne sadece ayaklarını suya sokarak da kaplıcaları kullanabilir.

Hem Bebek Hem Anne İçin Zararlı!

Yüksek sıcaklıklara maruz kalmak bebeğin organ gelişiminin devam ettiği ilk 3 aylık dönemde sakatlık yaratabilecek etkilere sahiptir. Anneler ve uzmanlar bu konuda dikkatli olmalılar. Hamile bir kadının vücut sıcaklığını arttıracak her türlü eylem anne karnındaki bebek üzerinde potansiyel zararlara sahiptir. Benzer şekilde gebelik sırasında ateşin kontrolsüz yükselmesi de bebeğe zararlı olabilir.

Aynı şekilde hamilelikte sauna da önerilmez. Bunun nedeni bebek üzerindeki teratojen etki değildir. Annenin kan hacmi artar, sıcak iken olduğunda vücut terleme yolu ile ısı kaybetmek için cilde yakın damarlarda genişleme yaratarak kan akımının buralara yönlendirir. Böyle olunca gebenin beynine giden kan azalacağından bayılmalar meydana gelir. Bu gibi nedenlerle hamilelikte kaplıca, sauna ve hamam kullanımı oldukça zararlıdır. Doktorunuza danışmadan gitmeyiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TERMAL TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Kaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerin...

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Lalelerle süslü sokakları, minareleri göğe değen camileri ve kültürel mirası ile Konya gez...

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Güre, Balıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir. Burasını farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal...

Tüm tatil bölgeleri »

Seo

Seo

Yasal Uyarı: Bu site termal otelleri ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. termalotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Yalova Termal Otel
Afyon Termal Otel