Termal Otel Tatil Fırsatları
A+ A A-

Fizik Tedavi Nedir?

Termal Fizik TedaviFizik tedavi hasta ya da yaralanmış vücut yapılarına uygulanan ısı, hareket, ışın ve elektrik tedavilerini kapsayan sisteme denir. Vücuda hareket fonksiyonları kazandırmak ve iyileştirmek için uygulanır. Amaç hastaların rahat etmesi ve günlük ihtiyaçlarını tek başlarına karşılayabilmeleridir.

Rehabilitasyon ile birlikte şekillenen bilim dalı olarak organizmanın dışarıdan enerji verilerek vücutta olumlu değişimler ve ilerlemeler sağlanması amaçlanır.

Fizik Tedavi Nasıl Yapılır? – Teknolojinin Nimeti Fizik Tedavi

Eski dönemlerden itibaren tedavi amaçlı kullanılan fiziki etmenlerin başında güneş ve sıcak su kaynakları gelmektedir. Fizik tedavi nasıl yapılır? Sürekli merak edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Teknoloji ilerledikçe yeni kaynaklar ve araçlar kullanılmaya başlanmıştır. Elektriğin bulunması ile ilk olarak Benjamin Franklin tarafından uygulanan yöntem bu alanda çığır açmıştır.

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra yaygınlaşan çocuk felci ve sakatlanan asker sayısının fazlalığı nedeniyle farklı dallarla ve yöntemlerle fizik tedavi uygulaması yaygınlaşmıştır. Uzman hekimlerce uygulanan yöntemin nasıl yapıldığına gelirsek:

Isı: Sıcak su, kompres ve ultrason ile uygulanan yöntemde ağrıyı azaltmak ve dolaşımı hızlandırmak amaçlanır.

Masaj: Uzman kişiler ya da cihazlarla yapılan masajlar dolaşıma yardımcı olmak ve kas kasılmalarını azaltmak için yapılır.

Egzersiz: Eklemlerdeki hareket miktarını arttırmak için yapılan egzersizler en çok kullanılan tedavi şeklidir. Görevliler yardımı ile ya da tek başına hastanın yaptığı düzenli hareketleri kapsar. Daha çok felçli hastalara uygulanır.

Elektrik akımları: Zayıf düşmüş kaslara düşük akımlar verilerek kasılmalar ve küçük hareketler elde edilmeye çalışılır.

Fonksiyonel eğitim: Uzun zaman alan fonksiyonel eğitimde hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hareket etmesi ve farklı uzuvlarını da rahat kullanmasının yolları öğretilir.

Hidroterapi yöntemleri: Fizik tedavi yöntemlerinin uygulanma alanlarından biridir.

  • Daldırma banyoları,
  • Girdap banyoları,
  • Zıt banyolar,
  • Girdap banyoları,
  • Kelebek banyosu,
  • Zıt duşlar,
  • Hidromasaj,
  • Su altı traksiyon banyosu,
  • Galvanik banyo,
  • Balneoterapi

Termal Sular ve Fizik Tedavi – Kaynağından Alıcısına Şifalı Sular

Sıcak su kaynaklarından çıkan kaplıcalar eklem rahatsızlıklarından sindirim sistemi hastalıklarına kadar her türlü tedavide araç olarak kullanılmaktadır. Fizik tedavide ise hastaların sıcak su banyoları ve masajlar ile kaslarını çalıştırmaları ve eklem ağrılarının giderilmesi amaçlanır. Bu uygulamalar için de en doğru adres şüphesiz termal sular ve kaplıcalar olmalıdır.

Uzman doktorlar tarafından uygulanan programlar ile mineral zengini termal sular hastaların dertlerine şifa olabilir. Termal sularla tedavi sağlığa etkileri ispatlanmış tedavi yöntemlerindedir. Yıllardır doğal tedavi yöntemi olarak kullanılması ve her doktorun önerdiği şifalı suların yurdumuzun dört bir yanına yayılmış olması da rahatlıkla kaynaklara ulaşmamızı sağlamaktadır.

Sıcak su havuzları, buhar banyoları ve merkezlerde bulunan masaj ile diğer hizmetlerden yararlanarak herhangi zahmete girmeden sağlığınıza kavuşmanız mümkün olabilir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TERMAL TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Kaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerin...

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Lalelerle süslü sokakları, minareleri göğe değen camileri ve kültürel mirası ile Konya gez...

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Güre, Balıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir. Burasını farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal...

Tüm tatil bölgeleri »

Seo

Seo

Yasal Uyarı: Bu site termal otelleri ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. termalotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Yalova Termal Otel
Afyon Termal Otel