Termal Otel Tatil Fırsatları
A+ A A-

Şifalı Suların Özellikleri

Şifalı Suların ÖzellikleriYeraltından sıcak bir şekilde yeryüzüne çıkan şifalı sular etrafına kurulan tesislerle tedavi amacı ile kullanılır. Oluşumu asırlar alan termal suların kaynaktan çıktıktan sonra tamamen doğal kanallarla kullanım alanlarına aktarılması gerekir.

Kaplıca, ılıca ve termal gibi isimler alan termal suların özellikleri içerdikleri gazlara ve maddelere göre değişiyor. Hangi kaynaktan ve toprak yapısından çıktıkları çok önemli.

Klorürlü, Sülfatlı, Bikarbonatlı, Sodyumlu, Kalsiyumlu ve Radyoaktif bir bileşime sahip olanlar, kalp hastalıklarına ya da romatizmaya iyi gelenler hep birbirinden farklı yapıda. Kaplıca sularının genel özellikleri ise:

 • Minerallerle yüklüdür.
 • Doğal sıcaklıkları 20 derecenin üstündedir.
 • Sıcaklıkları havuz özelliklerine göre ayarlanır.
 • İçmek için kullanılanlarına “içme” denir.
 • Erimiş halde demir, kükürt, kireç, magnezyum, potasyum, sodyum ve silist gibi madeni tuzlar bulunur.
 • Gözle görünmeyen radyoaktif ışınları da vardır.
 • Mikroplara karşı direnci arttıran, sindirimi kolaylaştıran ve dolaşımı hızlandıran minerallere sahiptir.
 • Genel olarak renksizdir. Ancak mineral ve gazların etkisi ile yeşil, mavi ve sarı mat renkte görünebilirler.
 • Ciltte kayganlık yapıcı özelliğe sahiptir.
 • Kokusuz olmalarına rağmen içinden geçtikleri tabakaların özelliklerine göre küflü bir kokuya sahip olabilirler.
 • Keskin, acı, tuzlu tatları vardır. Bazen bulantılara sebep olabilirler.
 • İçme, banyo ve buhar soluma gibi yollarla kullanılması yaygındır.

Bir yandan sağlık turizmine hizmet eden Kütahya kaplıca otellerinde direnç kazanabilir dönerken de dünyaca ünlü çini ve porselenlerinden satın alabilirsiniz.

Yılın 12 ayı kapıları açık otellerde dilerseniz toplantı ve organizasyonlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen suları 30-80 derece sıcaklıktadır.

Şifa kaynağı ilimiz sağlık turizminde başı çekenlerden biridir. Kütahya’nın Emet, Yoncalı, Merkez, Tavşanlı bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda bulunmaktadır.

İzmir ilimize yakın konumu turistlerin ilgisini çekmiş ve son yıllarda sahip olduğu güzellikler hızlıca fark edilmiştir. Şifa dağıtan sularında canlılık kazanmak için her yıl binlerce turist termallerine akın eder. Konaklama sorun olmayan ilde otel, butik otel veya tercihinize göre pansiyon bulabilir dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Manisa kaplıca otelleri, sauna, spa ve hamamlarla zengindir.

Kaliteli olduğu kadar da hesaplı olan Manisa termal otelleri maliyet konusunda da avantaj sağlamaktadır. Egenin en güzel şehirlerinden biri olan ilde Manisa’nın Kurşunlu, Kuşlubahçe, Saraycık, Bozdağ bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda listelemiştir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TERMAL TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Kaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerin...

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Lalelerle süslü sokakları, minareleri göğe değen camileri ve kültürel mirası ile Konya gez...

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Güre, Balıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir. Burasını farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal...

Tüm tatil bölgeleri »

Seo

Seo

Yasal Uyarı: Bu site termal otelleri ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. termalotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Yalova Termal Otel
Afyon Termal Otel