Termal Otel Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

gureBalıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir Güre. Onu farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal otelleridir. Edremit Körfezi’nin ucunda, sahil kesiminden içeride, tepeye konuşlanmış bir yer olan Güre, Kuzey Ege’nin tatil beldeleri olan Edremit, Ayvalık, Akçay, Altınoluk, Küçükkuyu ve Assos’a çok yakındır.

Güre, özellikle son 10 yıldır, turizm alanında popülerliğini arttırmaktadır. Denizin, dağın ve kaplıcaların bir arada olduğu bir ilçedir burası. Termal cenneti olarak da bilinmesinin nedeni, Kaz Dağlarından fışkıran şifalı sulardır. Turizm Bakanlığı tarafından da termal turizm merkezi ilan edilmiştir.

Sarıkız Efsanesi

Oldukça hüzünlü bir hikayeye sahip Sarıkız Efsanesi, Kaz Dağları’nda, kazlarıyla birlikte kaderine terk edilen Sarıkız’ı anlatır. Efsanenin içinde bile tuzlu suyun tatlı suya dönüştüğü geçer. Bu bile Güre’nin yeraltı sularının ne denli eskilere dayanan bir ününün olduğunun göstergesidir.

Yaklaşık 5 bin kişinin yaşamını sürdürdüğü Güre’de en önemli geçim kaynağı artık kuşkusuz turizm olmuştur. Bölgedeki termal tesisler, şifalı sularıyla ünlü bölgeye insanların yıllar geçtikçe daha fazla sayıda gelmesini sağlamıştır.

Nereleri Gezilir?

Yeşil mavi doğasıyla ünlü Güre’de, özelikle Kaz Dağları’nın içinde, harika bir coğrafyaya sahiptir. Balıkesir’in mis gibi havasını içinize çekeceğiniz gezinizde kaleleri, camileri, kaplıcaları görebileceksiniz. Güre’de gezilecek yerler ise:

  • İskelegure-2
  • Çamlıbel
  • Eko Turizm Bölgesi
  • Kavurmacılar Köyü
  • Sarıkız Tepesi

Dilerseniz Balıkesir merkezine inerek;

  • Ayvalık, Sarımsaklı, Cunda
  • Burhaniye, Ören
  • Edremit Körfezi
  • Akçay, Altınoluk
  • Marmara ve Avşa adalarını gezebilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Güre, harika bir coğrafyada bulunduğundan çevresinde onlarca farklı konseptte otel bulunmaktadır. Termal otellerden butik otellere, tatil köyü konseptinden oda kahvaltıyla hizmet veren sade turizm tesislerine kadar birçok farklı seçeneği Güre’de bulabilirsiniz. Güre otelleri şirin konseptleri ve kaliteli uygulamaları ile sizi bekliyor.

Ulaşım – Güre’ye Nasıl Gidilir?

Çanakkale – İzmir karayolu üzerinde bulunan Güre, özellikle Marmara Bölgesi’nin önemli bağlantı yollarına yakınlığıyla popülerliğini artırmıştır. İstanbul’dan çok çeşitli güzergahlarla buraya gelinebilir. Yalova – Bursa – Balıkesir güzergahının yanı sıra Tekirdağ – Çanakkale üzerinden ya da deniz otobüsüyle Bandırma – Balıkesir – Edremit istikametiyle ilçeye rahatlıkla varılabilir. Ayrıca 10 km mesafedeki Körfez Havaalanı sayesinde yaz aylarında 1 saatten az bir zamanda buraya uçakla ulaşım şansı vardır.

Ayrıca Metro, Kamil Koç, Nilüfer, Çanakkale Truva Turizm, Dadaş, Öz Bolu, Süha Turizm ve Vib gibi otobüs firmalarının seferlerinden yararlanarak şehir merkezine gelebilir; sonrasında minibüs, taksi ve otobüslerden yararlanabilirsiniz.

Bir yandan sağlık turizmine hizmet eden Kütahya kaplıca otellerinde direnç kazanabilir dönerken de dünyaca ünlü çini ve porselenlerinden satın alabilirsiniz.

Yılın 12 ayı kapıları açık otellerde dilerseniz toplantı ve organizasyonlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen suları 30-80 derece sıcaklıktadır.

Şifa kaynağı ilimiz sağlık turizminde başı çekenlerden biridir. Kütahya’nın Emet, Yoncalı, Merkez, Tavşanlı bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda bulunmaktadır.

İzmir ilimize yakın konumu turistlerin ilgisini çekmiş ve son yıllarda sahip olduğu güzellikler hızlıca fark edilmiştir. Şifa dağıtan sularında canlılık kazanmak için her yıl binlerce turist termallerine akın eder. Konaklama sorun olmayan ilde otel, butik otel veya tercihinize göre pansiyon bulabilir dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Manisa kaplıca otelleri, sauna, spa ve hamamlarla zengindir.

Kaliteli olduğu kadar da hesaplı olan Manisa termal otelleri maliyet konusunda da avantaj sağlamaktadır. Egenin en güzel şehirlerinden biri olan ilde Manisa’nın Kurşunlu, Kuşlubahçe, Saraycık, Bozdağ bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda listelemiştir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TERMAL TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Kaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerin...

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Lalelerle süslü sokakları, minareleri göğe değen camileri ve kültürel mirası ile Konya gez...

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Güre, Balıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir. Burasını farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal...

Tüm tatil bölgeleri »

Seo

Seo

Yasal Uyarı: Bu site termal otelleri ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. termalotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Yalova Termal Otel
Afyon Termal Otel