Termal Otel Tatil Fırsatları
A+ A A-

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

pamukkaleKaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerinden biridir. Yıllardır turizmin başkenti olan Pamukkale M.Ö. II. Yüzyılın başlarında Bergama Krallarından II. Eumenes tarafından kurulmuştur. Amozanlar kraliçesi Hiera’dan dolayı Hierapolis adı ile bilinir.

Depremlerden ve yangınlardan sonra tüm niteliğini kaybeden kent zamanla yenilenmiştir. Roma ve Bizans dönemlerinde de oldukça önemli olan Pamukkale kaplıcaları binlerce yıldır şifa dağıtır.

Yerli ve yabancı turist akınına uğraması, kültürel ve tarih mirasının doğal bir sonucudur. Siz de bu eşsiz şehirde unutulmaz anlar geçirmek için bavulunuzu toplamaya başlayabilirsiniz.

Neler Yapılır? – Ege Mutfağı ve Bembeyaz Travertenleri İle Cennet Köşesi

Bembeyaz örtüsü ile gelin gibi duran Pamukkale’ye geldiğinizde boş bir dakikanız bile geçmeyecek. Tarihi ve doğal güzelliklerini gezerken Ege mutfağının enfes örnekleri ile hazırlanan sofralarda sevdiklerinizle birlikte hoş vakitler geçireceksiniz. Pamukkale travertenleri elbette ziyaret listenizin başında yer alacak.

Geçmişin mirasını günümüze taşıyan Pamukkale’de gezilecek yerler:

  • Yeşildere Şelalesi,
  • Laodikya Antik Kenti,
  • Travertenler,
  • Hierapolis Antik Kenti,
  • Kaklık Mağarası,
  • Keloğlan Mağarası,
  • Kartal Gölü ve Acıgöl

Turlar

Pamukkale turları sağlık ve kültür turizmi kapsamına alınır. Kaplıcalar ve tarihi eserler sebebiyle konaklamalı turlar tercih edilir. Yaz ve kış mevsimlerinde her zaman tur bulmak mümkündür. Özellikle kışın kaplıcalar yazın ise travertenler ziyaret edilir. İstanbul ve Ankara çıkışlı olan geziler genellikle 4 – 5 gün sürer. Tedavi amacıyla giderseniz otellerde daha uzun süre kalabilirsiniz.

Nerede Konaklamalıyız?

pamukkale-2Pamukkale turistik bir yer olmasına karşın otel ve pansiyonların uygun fiyatlarla konaklamaya imkan sağlaması nedeniyle misafirlerini şaşırtmaktadır. Pamukkale otel fiyatları 50 TL ile 120 TL arasında değişirken pansiyonlarda gecelik 30 – 40 TL’ye kalmanız mümkün. Termal hizmetleri de veren işletmeler genellikle kapalı havuzlara, SPA merkezlerine, masaj salonlarına, fitness merkezlerine, toplantı ve kongre alanlarına sahiptirler.

Ulaşım – Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Denizli’ye 18 km mesafede yer alan Pamukkale’ye karayolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İstanbul’dan gelecekseniz otobandan İzmit – Adapazarı istikametinden Bilecik yoluna sapmalısınız. Buradan Afyon yolundan Denizli tabelalarını takip edeceksiniz. Yaklaşık 120 – 140 km sonra şehre varmış oluşunuz.

Ankara’dan geliyorsanız Afyon – Dinar – Denizli istikametinde ilerleyin. Pamukkale ayrımından sonra yaklaşık 10 km sonra bölgeye ulaşmış olursunuz.

Ayrıca otobüs firmalarının düzenlediği seferlerle Denizli üzerinden ya da direkt kente ulaşmanız mümkün.

Bir yandan sağlık turizmine hizmet eden Kütahya kaplıca otellerinde direnç kazanabilir dönerken de dünyaca ünlü çini ve porselenlerinden satın alabilirsiniz.

Yılın 12 ayı kapıları açık otellerde dilerseniz toplantı ve organizasyonlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen suları 30-80 derece sıcaklıktadır.

Şifa kaynağı ilimiz sağlık turizminde başı çekenlerden biridir. Kütahya’nın Emet, Yoncalı, Merkez, Tavşanlı bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda bulunmaktadır.

İzmir ilimize yakın konumu turistlerin ilgisini çekmiş ve son yıllarda sahip olduğu güzellikler hızlıca fark edilmiştir. Şifa dağıtan sularında canlılık kazanmak için her yıl binlerce turist termallerine akın eder. Konaklama sorun olmayan ilde otel, butik otel veya tercihinize göre pansiyon bulabilir dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Manisa kaplıca otelleri, sauna, spa ve hamamlarla zengindir.

Kaliteli olduğu kadar da hesaplı olan Manisa termal otelleri maliyet konusunda da avantaj sağlamaktadır. Egenin en güzel şehirlerinden biri olan ilde Manisa’nın Kurşunlu, Kuşlubahçe, Saraycık, Bozdağ bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda listelemiştir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TERMAL TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Kaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerin...

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Lalelerle süslü sokakları, minareleri göğe değen camileri ve kültürel mirası ile Konya gez...

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Güre, Balıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir. Burasını farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal...

Tüm tatil bölgeleri »

Seo

Seo

Yasal Uyarı: Bu site termal otelleri ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. termalotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Yalova Termal Otel
Afyon Termal Otel