Termal Otel Tatil Fırsatları
A+ A A-

Termal otel seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Termal otel seçerken nelere dikkat etmeliyiz?Termal oteller genel turizm işletmelerinde olması gerekenlerden farklı özelliklere sahiptir. Kaplıca sularının etrafına kurulan bu işletmeler belirli kurallara uymak zorundalar. Kriterler dışındaki tesisler hem sizi memnun etmez hem de sağlıklı bir hizmet sunmaz. Merkezlere tedavi amaçlı gittiğinizi ve önceden araştırma yapmanız gerektiğini unutmayın.

Peki termal otel seçerken nelere dikkat edilmeli? Sağlığımızı tehlikeye atmadan nitelikli bir tedavi süreci geçirmek istiyorsak belli başlı hususları göz önünde bulundurmalıyız.

Öncelikle seçiminizi yaparken ihtiyacınızı karşılayacak ve rahatsızlığınıza iyi gelecek bir yer olmasına dikkat etmelisiniz. Bulunduğunuz şehre yakın olması, uygun ücretleri de tercih sebeplerinizden olmalıdır. Sonrasında termal otel seçimi için önem vermeniz gereken konular:

Otel hijyeni

Herkesin kullandığı havuzların hijyenine dikkat edilmeli. Kişilerin rahatsızlıkları farklı olduğu ve bulaşıcı risk de taşıyabilecekleri için en çok üzerinde durulması gereken bölümdür. Ayak havuzları ayrı bir önem arz eder. Mermer ve fayans malzeme kullanılarak yapılan alanlarda ayrı arıtma sistemleri bulunmalı.

Acil müdahale birimi

Her türlü duruma karşı sağlık ekibi bulunmalı. Tansiyon aleti, steteskop, EKG, oksijen tüpü, sutur seti, acil ilaçlar, pansuman malzemesi, tıbbi araç ve gereçler eksik edilmemeli. Röntgen cihazı ve kan tahlili için gerekli malzemelerin bulunması iyi olacaktır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon birimi

Termal oteller ve kaplıca tesisleri fizik tedavi uzmanlarını bünyesinde barındırmalıdır. Ayrıca tedavide kullanılan cihazların eksiksiz olarak bulunması gerekir.

Ayrıca aşağıdaki kriterlere uyup uymadıklarına dikkat ederseniz daha rahat edersiniz:

  • Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olmalı.
  • Restoran bulundurmalı.
  • Spor aktiviteleri ve egzersizler için düzenlemeler yapılmalı.
  • Açık alanlarda çevre düzenlemeleri yapılmalı.
  • Alanında uzman doktorlar bulunmalı.
  • Diğer sağlık kurumlarına yakın olmalı.
  • Sistemli ve programlı tedavi süreci uygulayıp uygulamadıkları

Ayrıca gideceğiniz tarihten önce termal otel seçimi yapacağınızda daha önce gidenlerin tavsiyesine uymalı, tesislerin internet sayfalarını gezmeli ve termal otel hizmetleri ile ilgili bilgi almalısınız. Bilinçsiz bir tedavi hiçbir şekilde size deva olmayacaktır!

Bir yandan sağlık turizmine hizmet eden Kütahya kaplıca otellerinde direnç kazanabilir dönerken de dünyaca ünlü çini ve porselenlerinden satın alabilirsiniz.

Yılın 12 ayı kapıları açık otellerde dilerseniz toplantı ve organizasyonlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen suları 30-80 derece sıcaklıktadır.

Şifa kaynağı ilimiz sağlık turizminde başı çekenlerden biridir. Kütahya’nın Emet, Yoncalı, Merkez, Tavşanlı bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda bulunmaktadır.

İzmir ilimize yakın konumu turistlerin ilgisini çekmiş ve son yıllarda sahip olduğu güzellikler hızlıca fark edilmiştir. Şifa dağıtan sularında canlılık kazanmak için her yıl binlerce turist termallerine akın eder. Konaklama sorun olmayan ilde otel, butik otel veya tercihinize göre pansiyon bulabilir dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Manisa kaplıca otelleri, sauna, spa ve hamamlarla zengindir.

Kaliteli olduğu kadar da hesaplı olan Manisa termal otelleri maliyet konusunda da avantaj sağlamaktadır. Egenin en güzel şehirlerinden biri olan ilde Manisa’nın Kurşunlu, Kuşlubahçe, Saraycık, Bozdağ bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda listelemiştir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TERMAL TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Kaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerin...

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Lalelerle süslü sokakları, minareleri göğe değen camileri ve kültürel mirası ile Konya gez...

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Güre, Balıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir. Burasını farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal...

Tüm tatil bölgeleri »

Seo

Seo

Yasal Uyarı: Bu site termal otelleri ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. termalotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Yalova Termal Otel
Afyon Termal Otel