Termal Otel Tatil Fırsatları
A+ A A-

Sağlık Turizminin Başkenti Termal Oteller Sizleri Bekliyor

termal-otellerGenç oluşumlu bir ülke olarak Türkiye fay hatları üzerinde yer alır ve buna bağlı olarak birçok kaplıcaya sahiptir. İyileştirme özelliği bulunan, mineral ve asit bakımından zengin olan kaynak sularının etrafında tedavi amaçlı kurulan tesisler vardır. Modern bilimlerin bu suların olumlu etkilerini kanıtlamalarından sonra girişimciler bu bölgelere oteller de açarak daha çok insanın bu kaynaklardan yararlanmasını sağlamıştır.

Denizli’den Balıkesir’e, Ankara’dan Gaziantep’e kadar onlarca otel kişilerin şikayetlerine çözüm bulmak ve sağlıklı yaşamın tüyolarını vermek için hizmet ediyor. Siz de doktorunuzun önerisi ile ya da bireysel tercihlerinizle bu şifa merkezlerine gelebilir, tedavinizin yanında farklı aktivite olanakları da bulabilirsiniz.

Neler Yapılır? Hizmetler Nelerdir?

Termal oteller öncelikle bölgeye gelenlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılarken sundukları farklı hizmetlerle bir hastane görünümünden uzaklaşırlar. Türkiye’nin kaplıca bölgeleri yeraltı kaynakları dışında yerüstü nimetleri ile de meşhurlar. Örneğin Denizli’deki herhangi bir termal otele gittiğinizde bölgedeki Pamukkale travertenlerini görebilir, Ankara’da ise Beypazarı evlerini gezebilirsiniz. Bursa’nın yemyeşil coğrafyası, Hatay’ın tadına doyulmaz lezzetleri sizi bekleyen güzelliklerden.

termal-otelBunun dışında hemen hemen her otelde sunulan hizmetler aynıdır. Bunlar:

 • Konaklama
 • Termal havuzlar
 • Fitness
 • Wellness
 • SPA
 • Çamur banyosu
 • Gaz banyosu
 • Cilt bakımı
 • Tedavi olanakları
 • Kür merkezleri
 • Masaj

Termal Otellerde Gecelik 100 TL’den Başlayan Ücretlerle Konaklama İmkanı

Romatizmal hastalıklardan kalp rahatsızlıklarına kadar hemen hemen her şikayetinize çözüm bulmaya çalışan ve bu konuda başarılı olan termal otellerde gecelik 100 TL’den başlayan ücretlerle konaklayabilirsiniz. Fitness tesislerinden güzellik merkezine kadar sunulan hizmetlerden yararlanmak da fiyatlara etki edecektir. İstanbul’da 100 ile 300 TL arasında konaklarken Yalova’da gecelik 80 ile 200 TL arasında değişen rakamlar görebilirsiniz. Tur firmalarının sunduğu olanaklardan yararlanmak da avantajlı olabilir.

Kaplıca Tesislerinin Sunduğu İmkanlardan Sadece 50 TL’ye Yararlanın

Termal otel standartlarından daha düşük imkanlar tanıyan kaplıca tesisleri sadece termal havuzlar ve çamur banyoları gibi sınırlı seçenekler sunsa da uzman doktorları ve tedavi yöntemleri ile kalitelerini ortaya koymaktadırlar. Kampanyalar ile kişi başı 50 TL’ye konaklamak mümkün.

Bir yandan sağlık turizmine hizmet eden Kütahya kaplıca otellerinde direnç kazanabilir dönerken de dünyaca ünlü çini ve porselenlerinden satın alabilirsiniz.

Yılın 12 ayı kapıları açık otellerde dilerseniz toplantı ve organizasyonlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen suları 30-80 derece sıcaklıktadır.

Şifa kaynağı ilimiz sağlık turizminde başı çekenlerden biridir. Kütahya’nın Emet, Yoncalı, Merkez, Tavşanlı bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda bulunmaktadır.

İzmir ilimize yakın konumu turistlerin ilgisini çekmiş ve son yıllarda sahip olduğu güzellikler hızlıca fark edilmiştir. Şifa dağıtan sularında canlılık kazanmak için her yıl binlerce turist termallerine akın eder. Konaklama sorun olmayan ilde otel, butik otel veya tercihinize göre pansiyon bulabilir dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Manisa kaplıca otelleri, sauna, spa ve hamamlarla zengindir.

Kaliteli olduğu kadar da hesaplı olan Manisa termal otelleri maliyet konusunda da avantaj sağlamaktadır. Egenin en güzel şehirlerinden biri olan ilde Manisa’nın Kurşunlu, Kuşlubahçe, Saraycık, Bozdağ bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda listelemiştir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TERMAL TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Kaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerin...

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Lalelerle süslü sokakları, minareleri göğe değen camileri ve kültürel mirası ile Konya gez...

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Güre, Balıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir. Burasını farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal...

Tüm tatil bölgeleri »

Seo

Seo

Yasal Uyarı: Bu site termal otelleri ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. termalotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Yalova Termal Otel
Afyon Termal Otel