Termal Otel Tatil Fırsatları
A+ A A-

Termal Suların Faydaları

Termal Suların FaydalarıTermal sular insan vücudunun ihtiyacı olan mineraller bakımından zengin olduğu ve iyileştirici özellik taşıdığı için hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Termal suların faydaları kulaktan kulağa yayılınca bu kaynakların etrafına kurulan oteller ve tedavi kurumları da artış göstermiştir.

Termal tedavi uygulamalarına olanak sağlayan tesisler kaplıca suyunun faydalarını uzman doktorları aracılığıyla misafirlerine sunarlar. Kişinin ihtiyacı olan fiziksel ve ruhsal terapiyi sağlayan kaplıca suları etrafında kurulan oteller de konaklama ihtiyaçlarıyla beraber en az iki hafta sürecek olan iyileşme sürecine destek olurlar.

Romatizmadan karaciğer rahatsızlıklarına, şişmanlıktan sinir sistemi hastalıklarına kadar onlarca derde deva olan termal suyun faydaları:

İltihap Romatizma (Artrit)

Kendini ateş, ağrı, şişlik, halsizlik ve hareket güçlüğü şeklinde eden iltihaplı romatizma çocuklarda ve yetişkinlerde sıkça görülür. Ateşli devrede kişilerin kaplıcalara girmesi yasaktır. Sakin devrede uygulanan ise şu faydalar görülür:

  • Ateş ve nabız normalleşir.
  • Mafsallardaki ağrılar azalır.
  • Halsizlik ve iştahsızlık sona erer.
  • Kansızlık giderilir.
  • Nöbetler engellenmiş olur.

Yaşlılık Romatizması (Osteoartrit)

Elli yaşın üzerindeki erkeklerde sıkça görülen yaşlılık romatizmasında eklemlerin yumuşamasına ve hareket kabiliyetinin artmasına yardımcı olur.

Karaciğer ve Safra Kesesi Hastalıkları

Karaciğer iltihaplanmalarında, safra kesesi tembelliğinde ve ameliyatlardan sonra ortaya çıkan şikayetlerden sonra maden suları ve ilaç takviyeleri yapılır. Sodalı ve sülfatlı sular da kişiye oldukça iyi gelir.

Kalp ve damar Hastalıklarında

Sıcak kaplıca suları tansiyonu normal seviyeye indirir. Damar sertliğine bağlı tansiyon artışlarını da indiren bu şifalı sular solunumu artırırlar.

Kan dolaşımını normal seviyeye getirmesi de doktorların önerdiği tedavi yöntemleri arasında olmasının sebebidir. Kalp yetersizliği olan kişiler ise doktorlarının kontrolünde kaplıcalara gidebilirler. Ayrıca şifalı sular:

  • Varis oluşumunu önler.
  • Toplardamar hastalıklarına iyi gelir.
  • İçme şeklinde uygulandığında böbrek rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Tuzlu ve iyotlu sıcak sular iltihap kurutur.
  • Ağrı dindirici ve sinirleri yatıştırıcıdır.

Şişmanlık Tedavisinde

Banyo ve içme kürleri olarak uygulanan sülfatlı sular vücuttaki yağları yakarak fazla kiloların atılmasını sağlar. Karaciğer tembelliğine de iyi gelir. Böbrekleri hızlandırarak vücuttan su ve tuzun boşaltılmasını sağlar.

Şeker Hastalığında

Maden suları vücutta bulunan insülin salgısını artırır. Sodalı sular, içme ve banyo kürleri uygulanır.

Gut Hastalığında Hass

Müdahale edilmemesi halinde kronikleşen gut eklemlerde şekilsizliğe neden olur. Sülfatlı ve radyoaktif sular mafsal ağrılarını yok eder. Parmaklardaki kızarıklıkları giderir. Ateş ve iştahsızlık durumlarını iyileştirir.

Böbrek Hastalıklarında

Acı sularla yapılan uygulamalar sonucu böbrek rahatsızlıklarından muzdarip olanlar belli oranda rahatlarlar. Kanda biriken sular dışarı atılır. Böbrek taşlarının oluşumu engellenir. Günde en az iki bardak sülfatlı su içilmesi gerekir.

Sinir Sistemi

Siyatik vb ağrılı sinir tutulmaları, İnme sonrası dönemler için hastaların rahatlamasını sağlar.

Kas İskelet Sistemi Rahatsızlıkları

Kireçlenmeler, İltihabi romatizmalar, Yumuşak doku romatizmaları, Mekanik bel ve boyun problemleri, Çalışma şart ve ortamına bağlı gelişen ağrılı durumlar, Ortopedik problemler; kırık sekelleri, ameliyat sertlikleri yan etkileri, Spor yaralanmaları, düşmeler, yırtılmalar, sakatlanmalar, Kas hastalıkları, sinirsel hasarlara bağlı problemlerde uzman doktorların fizik tedaviye ek olarak sıcak sularda hastalarını iyileştirdikleri gözlemleniyor.

Nörolojik Hastalıklar

Merkezi ve periferik kronik inflamatuar hastalıklar, omurga hastalıkları, travmatik lezyonlar, spastik paraliziler, nöromyopatiler, vasküler nörolojik hastalıklar, nörovejetatif distonide kişilerin iyileşme sürecini hızlandırıyor.

Bir yandan sağlık turizmine hizmet eden Kütahya kaplıca otellerinde direnç kazanabilir dönerken de dünyaca ünlü çini ve porselenlerinden satın alabilirsiniz.

Yılın 12 ayı kapıları açık otellerde dilerseniz toplantı ve organizasyonlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen suları 30-80 derece sıcaklıktadır.

Şifa kaynağı ilimiz sağlık turizminde başı çekenlerden biridir. Kütahya’nın Emet, Yoncalı, Merkez, Tavşanlı bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda bulunmaktadır.

İzmir ilimize yakın konumu turistlerin ilgisini çekmiş ve son yıllarda sahip olduğu güzellikler hızlıca fark edilmiştir. Şifa dağıtan sularında canlılık kazanmak için her yıl binlerce turist termallerine akın eder. Konaklama sorun olmayan ilde otel, butik otel veya tercihinize göre pansiyon bulabilir dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Manisa kaplıca otelleri, sauna, spa ve hamamlarla zengindir.

Kaliteli olduğu kadar da hesaplı olan Manisa termal otelleri maliyet konusunda da avantaj sağlamaktadır. Egenin en güzel şehirlerinden biri olan ilde Manisa’nın Kurşunlu, Kuşlubahçe, Saraycık, Bozdağ bölgelerinde yer alan termal otellerin adres ve telefonları sayfamızda listelemiştir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TERMAL TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Pamuk Gibi Travertenleri ile Pamukkale

Kaplıcaları, travertenleri ve ılıman iklimi ile ünlü Pamukkale Ege’nin en güzel şehirlerin...

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Ne Olursan Ol Yine Konya’ya Gel

Lalelerle süslü sokakları, minareleri göğe değen camileri ve kültürel mirası ile Konya gez...

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Kaz Dağları’nın Kalbi Güre

Güre, Balıkesir’e bağlı olan şirin bir ilçedir. Burasını farklı kılan ise tertemiz havası, kaplıcaları ve termal...

Tüm tatil bölgeleri »

Seo

Seo

Yasal Uyarı: Bu site termal otelleri ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. termalotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Yalova Termal Otel
Afyon Termal Otel